افزایش ۴۰ درصدی تاثیر نمرات امتحان نهایی در کنکور ۹۸

به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی زرافشان در نشست خبری وزیر آموزش و پرورش درباره حذف کنکور سراسری اظهار کرد: با توجه به نابرابری‌های پذیرش در کنکور از گذشته مناطق به سه دسته تقسیم و ضرایب محرومیت در نتیجه نهایی درنظر گرفته می‌شد.

وی افزود: در سال ۹۸ اولین گروه فارغ التحصیلان نظام جدید آموزشی به کنکور سراسری می رسند و تصمیمات برای پذیرش آنها بررسی خواهد شد.

زرافشان با اشاره به تاثیر نمرات دروس نهایی در کنکور سراسری گفت: فردا در جلسه ای در این باره تصمیم گیری می‌شود. اکنون تاثیر نمرات نهایی در کنکور ۳۰ درصد است. پیشنهاد ما افزایش ۴۰ درصدی تاثیر سوابق دروس امتحان نهایی در کنکور سال ۹۸ است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش تمام مصوبات شورای سنجش و پذیرش را انجام داده است گفت: وظیفه ای نیست که تعیین شده اما اجرا نشده باشد.

0

1دیدگاه برای افزایش ۴۰ درصدی تاثیر نمرات امتحان نهایی در کنکور ۹۸

  1. سلام اقای کشوردوست عزیز.ببخشید میخواستم بگم از کنکور۹۳ به ۹۴ یا از۹۴به۹۵ یا ۹۵ به ۹۶ تعداد شرکت کنندگان تجربی یا روند کاهشی داشته البته یه خرده یا حدود ۲۰هزارتا فوفق رفته بود بالا.باتوجه به بررسی هایی که من داشتم.ولی توکنکور۹۷ حدود بیشتر از۱۰۰ هزار تا داوطلب اضافه شدن.به نظرتون ما که از نرم افزارتخمین رتبه استفاده میکنیم و مثلا رتبمون رو ۱۴۰۰تا۱۶۰۰میده بدبینانه چقدربهش اضافی کنیم؟
    باتوجه به سطح نسبتا اسان سوال و افزایش بی سابقه داوطلبان امسال رتبه ها نسبت به۹۶ با همون درصدهاچقدرجابه جامیشه؟ممنون میشم اگه پاسخگوباشین

    0

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند